Thank you, Mr. Chair. I appreciate that.
When you say $1.60 per Canadian, you're making it out as being for every Canadian, when not every Canadian uses the products.
Number two, the reality is that $1.60 doesn't include the tax that will be put on it by the inflationary costs that are being created by what you're putting onto the product, the $542 per product. On top of that, there are the costs that will be factored in when you start looking at the huge costs that you have on the premarket evaluation, which can range up to $50,000 plus.
When you say $1, you're basing it on a very small factor of the taxes being put on there. The costs that the producer is going to have to put on.... As my colleague indicated, when you grow the food and you tax the farmer and then you tax the transporter, those costs come down on the consumer and on the individual. Those costs are high.
You talked about inspecting facilities and you sort of indicated “inspection-like”. The question I have is this: How many have you done?