I'll give you an example.
Two weeks ago we went shopping at No Frills. That's the store we shop at. Also, there is another one, Food Basics. We get a little bit here and a little bit there—always on special.
There was canary melon, and the price was $6.99. My wife said that we will go to the other store, where they usually sell them for $5.99. She said that since we have to go there, we might as well buy them there. We went there, and there were no melons, so we kept going.
The next day I had to go to the doctor, and I went back to No Frills. The same canary melon was $14.25 that day. Figure that out.